Warning: Undefined variable $id_ in /home/sylwex/www/paterman/spektakle.php on line 29

Koncert Muzyczny "OWNT LID"

Ownt lid — wieczorna pieśń

Urszula Makosz - śpiew
Michał Półtorak - skrzypce
Paweł Pierzchała - piano
Krzysztof Cyran - gitara
Michael Jones - skrzypce


Repertuar ten zawiera pieśni o zróźnicowanej tematyce i nastroju, w trzech żydowskich językach: tradycyjne i autorskie pieśni w jezyku jidysz, modlitwy i psalmy w języku hebrajskim oraz utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów zamieszkujących Półwysep Iberyjski, w jezyku ladino.

Program grany jest od 2007 roku. Można go było usłyszeć m. in. na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, na Festiwalu GAUDE MATER w Czestochowie, podczas Nocy Muzeów
w Krakowie i Tykocinie, podczas The Leonard Cohen Event w Krakowie, jak również za granicą, m. in na Uniwersytecie w Lund (Szwecja) oraz Festiwalu Kultury Żydowskiej w Liptowskim Mikulaszu (Słowacja).

Urszula Makosz
Pieśniarka zajmująca się od lat muzyką żydowską, koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z wieloma muzykami. Wystąpiła na większości festiwali kultury żydowskiej w Polsce, koncertowała w Szwecji, Kanadzie, Niemczech oraz na Słowacji. Uczestniczyła w warsztatach piosenki jidysz i muzyki klezmerskiej podczas Yiddish Summer Weimar oraz Internationales Klezmer Festiwal Fuerth (Niemcy). W 2008 roku została stypendystką KlezKanady i gościem programu „East meets West”.
Prowadzi również warsztaty nigunów (tradycyjnych pieśni bez słów), piesni, muzyki i tańca żydowskiego. Współpracowała z Krakowską Operą Kameralną (konsultacje pieśni jidysz).